Najczęściej zadawane pytania

 • Jaki jest adres przystani?
  Nasza przystań znajduje się w Warszawie przy ulicy Modlińskiej 16 (przy Kanale Żerańskim). Na tym terenie mają swoją bazę także kajakarze, wioślarze oraz narciarze wodni.
 • Kiedy odbywają się treningi?
  Trenujemy cztery razy w tygodniu w okresie marzec - październik:
  wtorki i czwartki - od 19:00, oraz
  soboty i niedziele - od 11:00.
  Na przystań zapraszamy jednak chwilę wcześniej - 15 minut wystarczy.
  Trening trwa zwykle ok. 90 minut, z czego ok. 60 minut spędzamy wiosłując.
 • Nigdy nie trenowałem/-am kajakarstwa. Czy mogę spróbować swoich sił na smokach?
  Oczywiście, cóż za pytanie!
  Trenowanie w przeszłości kajakarstwa czy też jakiegokolwiek innego sportu wyczynowo na pewno nie zaszkodzi, ale w naszej grupie jest wiele osób, które nigdy żadnego sportu w swojej młodości nie trenowały. Liczą się tak naprawdę chęci i zaangażowanie. Jeśli masz w sobie hart ducha to z pewnością podołasz wyzwaniu.
 • Czy muszę wcześniej powiadomić, że przyjdę pierwszy raz na trening?
  Nie ma takiej konieczności, ale miło będzie jeśli prześlesz nam e-mail (smoki@smoki-ksspojnia.pl) z informacją o tym, że się pojawisz. Na ten sam adres e-mail możesz przesłać wszelkie pytania lub wątpliwości, które pojawią się jeszcze przed treningiem. Alternatywnie możesz wysłać wiadomość na FB.
 • Ile będzie mnie kosztować trening?
  Pierwsze treningi, na próbę, nie kosztują Ciebie nic. Jeżeli spodoba się Tobie ten sport i zostaniesz z nami na dłużej to przystępując do naszego Stowarzyszenia będziesz zobowiązany/-na do opłacania kwartalnych składek w wysokości 150 zł przez cały rok. Składki te służą nam na opłacenie naszej przystani oraz pokrywania wydatków związanych ze łodziami smoczymi, czy ogólnie sprzętem sportowym.
 • Jak mam się ubrać na trening?
  Ubiór to temat rzeka, ale musimy tutaj Ciebie ostrzec - to mokry sport i istnieje duże prawdopodobieństwo, iż w trakcie treningu zostaniesz zmoczony wodą. Powinieneś więc przede wszystkim mieć ubranie i buty na zmianę po treningu.
  Na trening ubieramy strój sportowy - zależnie od pogody koszulki oraz krótkie spodenki w okresie letnim lub też koszulki z długim rękawem, bluzę, długie leginsy oraz czapkę przy niższych temperaturach. Dodatkowo potrzebne będą adidasy, które nie będą się ślizgać - one na pewno będą mokre po treningu bo w łódce zawsze jest trochę wody na dnie.
  Nie ubieraj się jednak zbyt grubo. Trening wymaga sporo wysiłku, a więc i organizm nie będzie miał okazji zbytnio się wychłodzić.
 • Nie mam swojego sprzętu. Czy muszę od razu kupić wiosło?
  Początkujący zawodnicy dostają od nas bezkosztowo wiosło na trening. Po jakimś czasie sam zdecydujesz czy chcesz mieć swoje własne wiosło dostosowane do Twoich osobistych preferencji (marka, ciężar, prowadzenie w wodzie oraz skręt uchwytu). Do tego czasu o wiosło nie musisz się martwić. Zapewniamy także łodzie smocze do treningu, które kupiliśmy z zebranych składek miesięcznych. 
 • Nie umiem pływać. Czy można pływać w kapoku?
  Brak umiejętności pływania nie jest przeszkodą w trenowaniu smoczych łodzi. Posiadamy w klubie specjalne, dostosowane do kajakarstwa kapoki w różnych rozmiarach więc z pewnością coś dobierzemy dla Ciebie. Jeśli masz poniżej 18 lat to będziesz musiał założyć kapok na trening - ten wymóg obowiązuje juniorów nawet na Mistrzostwach Świata Smoczych Łodzi. Wywrotka łodzi smoczej to bardzo rzadki przypadek i doświadczają go raczej załogi amatorskie, które w panice obciążają jedną burtę łodzi. Tobie jednak raczej to nie grozi. Będziesz pływać razem z doświadczonymi zawodnikami więc ryzyko wywrotki jest niewielkie.
 • Mam inne pytania / wątpliwości. Jak mogę się skontaktować?
  Najlepszym sposobem jest wysłanie do nas wiadomości e-mail lub przez FB. Na bieżąco odbieramy naszą skrzynkę pocztową.

Śledź nas!